Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

ŚWIĘTEMU HUBERTOWI CZEŚĆ!

W dniu 7 listopada 2021 r. punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza św. odpustowa w kościele pw. Św. Huberta w Okoninach (kościele filialnym parafii w Śliwicach). Mszy świętej przewodniczył biskup diecezji pelplińskiej (ordynariusz) ks. Ryszard Kasyna. Muzyczną celebrację zabezpieczyli: Kazimierz i Karol Kroskowscy oraz Karol Grzywacz – wirtuozi gry na rogu myśliwskim.

W uroczystości odpustowej ku czci Świętego Huberta uczestniczyły: władze samorządowe, przedstawiciele Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy i Gdańsku, myśliwi i leśnicy, a także mieszkańcy parafii. W celebrze wzięły udział poczty sztandarowe: Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy, Bractwa Św. Huberta w Śliwicach oraz Kół Łowieckich: Nr 2 „Przepiórka” w Śliwicach, Nr 102 „Kotlina” w Lipowej i 63 „Żubr” w Warszawie.

Uczestników Mszy świętej powitał mistrz Bractwa Św. Huberta Zenon Dejnowski. – Witam wszystkich na uroczystej Mszy świętej odpustowej ku czci naszego patrona św. Huberta. Po raz pierwszy odprawianej tutaj przy relikwiach naszego Patrona. Zawsze staram się podkreślić, że pragnieniem członków Bractwa Św. Huberta i poszerzającego się tutaj grona czcicieli jest, aby to miejsce było swoistym centrum kultu, dokąd zmierzają pielgrzymki i skąd ten kult promieniuje na okolicę, szczególnie na całe Bory Tucholskie… Czujemy już przez obecność relikwii, że to miejsce na dobre wpisało się w mapę miejsc kultu św. Huberta. Ciągle czekamy na dekret, na bulę papieską o nadaniu gminie Śliwice patronatu św. Huberta – powiedział Zenon Dejnowski kończąc powitanie obecnych.

Homilię odpustową wygłosił ks. biskup Ryszard Kasyna, którą zainteresowani mogą wysłuchać – udostępnioną na stronie internetowej Katolickiej Rozgłośni Regionalnej „Radio Głos” w Pelplinie.

Ksiądz prałat Andrzej Koss proboszcz parafii, serdecznie podziękował biskupowi za przewodniczenie Mszy świętej, za modlitwę i błogosławieństwo.

Uroczystości zakończyły się okolicznościowym poczęstunkiem…

E.T.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp