Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Komisje problemowe

  1. Aleksandra Szulc – Przewodnicząca
  2. Dejnowski Zenon
  3. Myśliwiec Jan
  4. Janikowski Przemysław
  5. Lewandowski Jarosław
  6. Trzciński Eugeniusz
  7. Kasprzykowski Lech
  8. Walczak Mirosław
  9. Grzywacz Karol
  10. Pestka Krzysztof
  11. Toczko Paweł

 

Zakres działania:

  • inicjowanie i ewentualna pomoc w organizacji imprez wystawowych, przedsięwzięć wydawniczych itp
  • współpraca z Komisjami Kultury okręgów: Toruń i Włocławek przez wydawnictwo kwartalnika „Nemrod”
  • wspomaganie kół łowieckich i ZO PZŁ w organizowaniu obchodów jubileuszowych
  • pomoc w organizacji obchodów Świąt Hubertowskich
  • przedstawianie ZO PZŁ opinii co do stanu kultury łowieckiej w okręgu bydgoskim
  1. Sylwia Głazowska – Przewodnicząca
  2. Tomasz Pinkowski
  3. Marian Marcinek
  4. Przemysław Komorowski
  5. Zbyszko Montowski
  6. Jacek Modrzejewski
  7. Jakub Meller

 

Zakres działania

  • pomoc członków komisji dla ZO PZŁ w organizacji imprez strzeleckich na strzelnicach okręgu bydgoskiego
  • pomoc członków komisji w prowadzeniu szkolenia strzeleckiego i sprawdzianów strzeleckich w trakcie szkoleń podstawowych dla stażystów
  • pomoc członków komisji w uzyskiwaniu sponsorów na zawody strzeleckie
  • przedstawianie opinii dotyczących strzelectwa w okręgu bydgoskim
  1. Jan Grajewski – Przewodniczący
  2. Przemysław Andrzej Jurek – Zastępca Przewodniczącego
  3. Bogdan Ryszard Pawłowski – Zastępca Przewodniczącego
  4. Maciej Wiczewski – Sekretarz
  5. Krzysztof Marek Sztajnborn
  6. Maciej Imański
  7. Karol Wcisło
  8. Henryk Pinkowski
  9. Zygmunt Krzemień
  10. Hubert Brzewiński
  11. Wojciech Dziarnowski
  12. Karol Grzywacz
  13. Piotr Stranz
  14. Jerzy Wegner
  15. Andrzej Pokrzywka
  16. Michał Ściesiński
  17. Piotr Watola
  18. Stanisław Ziółkowski
  19. Andrzej Morawski – Członek honorowy komisji
  20. Mariusz Gruchała – Członek honorowy komisji
  21. Bogusław Różycki – Członek honorowy komisji

 

Zakres działania

  • wspomaganie merytorycznie działania ZO PZŁ w sporządzaniu analiz dotyczących hodowli i pozyskania zwierzyny
  • przedstawianie ZO PZŁ opinii i analiz dotyczących stanów zwierzyny i ewentualnych działań hodowlanych w okręgu bydgoskim
  • inicjowanie przedsięwzięć hodowlanych i wspieranie ich realizacji
  1. Leszek Siejkowski – Przewodniczący
  2. Hubert Dębowski
  3. Zygmunt Krzemień
  4. Bogdan Marcinowski
  5. Tomasz Oset
  6. Jakub Lech Siedlecki

 

Zakres działania

  • wnioskowanie do ZO PZŁ o podejmowanie działań propagujących hodowlę psów, oraz ich pracę w łowiskach kół łowieckich
  • propagowanie hodowli psów rodowodowych w naszym okręgu oraz ich aktywnego uczestnictwa w konkursach pracy
  • pomoc członków komisji dla ZO PZŁ w organizacji szkoleń kynologicznych
  • przedstawianie ZO PZŁ opinii dotyczących kynologii w okręgu bydgoskim
  1. Jan Pawlak – Przewodniczący
  2. Nowak Wojciech
  3. Pruczkowski Ryszard
  4. Dembek Monika
  5. Zgliński Sławomir
  6. Trudnowski Mariusz
  7. Woś Zygmunt
  8. Siedlecki Jakub
  9. Gronikowski Radosław
  10. Lewandowski Jarosław
  11. Wikarski Jarosław
  12. Dybała Jan
  13. Skuza Maciej
  14. Komorski Mieczysław
  15. Skuza Justyna
  16. Pawłowski Bogdan
  17. Badziński Ryszard
  18. Wobszel Janusz
  19. Kawecki Waldemar
  20. Ciepluch Leszek
  21. Głowala Adam
  22. Medeńska Barbara
  23. Sala Janusz
  24. Manikowski Adam
  25. Stawicki Antoni
  26. Kuśnierek Sławomir
  27. Maciejewski Maciej
  28. Andraszek Marian
  1. Włodzimierz Majewski – Przewodniczący

 

Zakres działania

  • Zadaniem komisji będzie przygotowywanie materiałów dla Kapituły odznaczeń wybranej na Okręgowym Zjeździe Delegatów.
  1. Rafał Krzysztof Sulkowski – Przewodniczący
  2. Andrzej Białkowski
  3. Ireneusz Bojanowski
  4. Zdzisław Jerzy Bonik
  5. Jarosław Józef Dalmer
  6. Sylwester Domek
  7. Marcin Mariusz Gałązka
  8. Dariusz Pril
  9. Marek Grugel
  10. Andrzej Jabłoński
  11. Grzegorz Dariusz Janik
  12. Tomasz Janka
  13. Marcin Kneblewski
  14. Krzysztof Kociński
  15. Wiesław Kośmider
  16. Zygmunt Krzemień
  17. Marek Malak
  18. Karol Malina
  19. Mateusz Rogowski
  20. Henryk Nawrot
  21. Marcin Jakub Nawrot
  22. Sebastian Hubert Nowak
  23. Tomasz Oset
  24. Jakub Hubert Pałubicki
  25. Karol Pawlicki
  26. Jerzy Pilkiewicz
  27. Henryk Pinkowski
  28. Janusz Boguski
  29. Kazimierz Józef Stosik
  30. Piotr Stranz
  31. Stanisław Śpica
  32. Jacek Marian Świtek
  33. Hubert Wenta
  34. Robert Wilkowski
  35. Jakub Zmarzlak
  36. Wojciech Zomkowski
  37. Krzysztof Nalazek

 

Zakres działania

Oceny odstrzału samców zwierzyny płowej i muflonów, co do jej zgodności z zasadami selekcji osobniczej, zwanej dalej oceną, w przypadku obwodów podlegających wydzierżawieniu, dokonują okręgowe komisje do spraw oceny prawidłowości odstrzałów, zwane dalej „komisjami”, powołane przez zarządy okręgowe PZŁ. Komisja pracuje w składach oceniających które powoływane są spośród członków komisji, przez zarządy okręgowe PZŁ, z uwzględnieniem art. 42d ustawy z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (U. 2017, poz. 1295 z poźniejszymi zmianami,);

Trofea samców zwierzyny płowej i muflonów, kwalifikujące się do wyceny medalowej (wg Rozporządzania Ministra Środowiska z dnia 19 maja 2005 r.), winny być wycenione wstępnie przez komisję oceny prawidłowości odstrzału samców zwierzyny płowej i muflonów (dalej zwanej komisją) podczas dokonywania oceny prawidłowości odstrzału. Wycena wstępna trofeów kwalifikujących się do wyceny medalowej pozyskanych przez cudzoziemców powinna być dokonywana przez komisję oceny, niezwłocznie po zakończonym polowaniu i spreparowaniu trofeum.

Ponownej oceny dokonuje skład oceniający, powołany spośród członków komisji, z wyłączeniem członków składu oceniającego, który dokonywał zakwestionowanej oceny.

  1. Kazimierz Stosik
  2. Henryk Pinkowski
  3. Marek Grugel
  4. Jakub Pałubicki
  5. Tomasz Oset
  6. Andrzej Jabłoński
  7. Rafał Sulkowski
  1. Przewodniczący – Łukasz Kowal
  2. Aleksandra Szulc
  3. Leszek Siejkowski
  4. Sylwia Głazowska
  5. Jan Grajewski
  6. Jan Pawlak
  7. Rafał Sulkowski
  8. Włodzimierz Majewski
  9. Kazimierz Stosik

 

Zakres działania

W skład Komisji wchodzą wszyscy przewodniczący komisji pod przewodnictwem Łowczego Okręgowego