Bydgoski Piknik Myśliwski

Bydgoski Piknik Myśliwski

Była imprezą, którą my myśliwi przygotowaliśmy dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic w celach promocyjnych. Pragniemy ocieplić wizerunek myśliwego i pokazać, że nasza pasja to nie tylko polowanie. Na bydgoszczan czekało wiele atrakcji, m.in. występy sygnalistów, pokaz sokolników, wystawa fotografii o tematyce łowieckiej czy występy artystów miejscowych – Mariusza Trudnowskiego z zespołem Łoszaki oraz zespołu Żubrosie. Gwiazdą pikniku był Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka.

Głównym założeniem było ukazanie, że wśród myśliwych są przedstawiciele różnych zawodów: leśnicy, policjanci, wojskowi, lekarze, prawnicy, artyści, nauczyciele, rolnicy i biznesmeni.
Firma PROVINCJA zadbała o kulinarną oprawę imprezy, razem z gośćmi przygotowaliśmy w specjalnym kotle aż tysiąc litrów wyśmienitego myśliwskiego żuru. Wspólnemu gotowaniu i smakowaniu towarzyszyły pokazy kulinarne przyrządzania dziczyzny w wykonaniu Krzysztofa Lechowskiego. Było też coś dla „ducha”, czyli myśliwskie nalewki, o których mówiliśmy, omawialiśmy sposoby ich wytwarzania, i na koniec oczywiście degustowaliśmy.

Fotogaleria z imprezy