XII Zjazd (spotkanie) Delegatów PZŁ w Bydgoszczy

W dniu 10 września 2022r. w Operze „Nova” w Bydgoszczy odbył się XII Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ Okręgu Bydgoskiego. Na 156 delegatów naszego Okręgu na Zjeździe zjawiło się 69 Koleżanek i Kolegów, co niestety sprawiło, że nie mogliśmy przeprowadzić zaplanowanych głosowań, podejmować uchwał i Zjazd przyjął formę zwykłego spotkania.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru przywitaniu zaproszonych gości i delegatów minutą ciszy uczczono pamięć Koleżanek i Kolegów, którzy w ostatnim czasie odeszli do krainy „wiecznych łowów”. Zjazd nie był władny podejmować uchwał niemniej jednak, szanując tych, którzy na niego przybyli, zaproponowano przedstawienie sprawozdań z działalności zarządu okręgowego, komisji problemowych oraz Komisji ds. Kontroli Zarządu Okręgowego.

Tym, którzy wsparli ufundowanie Sztandaru Łowiectwa Bydgoskiego, wręczono pamiątkowe gwoździe. Była możliwość, zabrania głosu ws. dotyczących łowiectwa, wysłuchano głosów wszystkich chętnych uczestników zebrania. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zniesmaczeni tak niską frekwencją, było słychać głosy „ … to bardzo przykro, gdy Kol. delegaci nie przybyli na Zjazd, zlekceważyli swój Statutowy obowiązek kpiąc z tych którzy przybyli na zjazd oraz narażając nas wszystkich na niepotrzebne koszty, zarząd powinien wyciągnąć konsekwencje w stosunku do delegatów, którzy bez usprawiedliwienia nie przybyli na Zjazd”. Praktycznie tylko jeden delegat złożył w zarządzie informację o swojej nieobecności. Przy okazji różnych spotkań nie jednokrotnie mówiono o konieczności odbycia zjazdu, wręcz naciskano na jego zorganizowanie.

Jak nadszedł czas spotkania, ponad połowa delegatów nie spełniła swojego Statutowego obowiązku (§ 8 ust.1 pkt. 1), który przyjęła na siebie świadomie, decydując się na bycie delegatem koła na OZD. Najbliższy Zjazd odbędzie się w pierwszym półroczu 2023r. Wówczas będziemy musieli głosować sprawozdania z trzech ostatnich lat.

Wszystkim Koleżankom i Kolegom Delegatom, którzy stawili się odpowiedzialnie
na Zjeździe serdecznie dziękujemy. Nic nie zmienimy siedząc w domach i utyskując na złe czasy.

Z myśliwskim Pozdrowieniem Darz Bór!
Przewodniczący Prezydium Zjazdowego
Pinkowski Tomasz

 

Autor zdjęć z Okręgowego Zjazdu Delegatów PZŁ w Bydgoszczy – Eugeniusz Trzciński

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱