NEMROD Nr 3/2022 (88)

Ukazał się trzeci tegoroczny „Nemrod” – dotychczas kwartalnik Zarządów Okręgowych PZŁ w Bydgoszczy i Toruniu.

Mam przyjemność poinformować czytelników, że od tego numeru, „Nemrod” jest kwartalnikiem łowiectwa kujawsko-pomorskiego. Dołączyli do wspólnego redagowania kwartalnika Koledzy, reprezentujący Kujawsko-Dobrzyńską Organizację Łowiecką (Zarząd Okręgowy PZŁ we Włocławku). 

W aktualnym numerze m. in.:

  1. W jakim kierunku zmierzamy? Kilka refleksji… – Michał Przepierski.
  2. Do kiedy ołowiana amunicja? – Jan Grajewski i Paweł Skrzydlewski.
  3. O hejnale Polskiego Związku Łowieckiego – Krzysztof Marceli Kadlec.
  4. Olga Tokarczuk o rykowisku – Bogusław Chłąd.
  5. W walce z afrykańskim pomorem świń – Maria Oset.
  6. Wydarzenia w kołach łowieckich i PZŁ.

Zachęcam do wspólnego, dalszego redagowania „Nemroda”, wydawnictwa, w którym rejestrowane są m.in. najważniejsze wydarzenia łowieckie, od tego numeru o zwiększonym obszarze, obejmującym Zarządy Okręgowe PZŁ w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. 

Inspiruję również do lektury „Nemroda” – czasopisma redagowanego przez myśliwych dla myśliwych i sympatyków łowiectwa. Wszystkich tych, którzy chcieliby zaprezentować lub podzielić się swoimi doświadczeniami zapraszam do wspólnego redagowania. 

Na stronach internetowych Zarządów Okręgowych PZŁ w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku będą udostępnione archiwalne numery Nemroda w formacie PDF.

Kwartalnik w cenie 8 zł do nabycia w Zarządach Okręgowych PZŁ w Bydgoszczy (biuro: 86-021 Żołędowo, ul. Koronowska 36, tel. 52 34 00 652, w. 61), Toruniu (biuro: 87-100 Toruń, ul. Świętopełka 26, tel. 56 62 34 231) i Włocławku (biuro: 87-800 Włocławek, ul. Związków Zawodowych 18A, tel. 54 411 17 81).

 

Eugeniusz Trzciński
redaktor naczelny

Udostępnij
Twitter
WhatsApp