Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Edukacji nigdy za dużo… Komisja Współpracy z Młodzieżą Szkolną wraz z Zarządem Okręgowym w Bydgoszczy gościli w Przedszkolu Niepublicznym „Bajka” w bydgoskim Fordonie z cyklem zajęć dotyczących lasu i łowiectwa.

Najpierw przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu, które było podsumowaniem  „Projektu LAS”, podczas którego rozmawialiśmy o piętrach lasu, czym się różnią igły od liści, jakie mamy najważniejsze rodzime gatunki drzew i roślin leśnych, a także w drugiej części, o mieszkańcach lasu, co to jest gospodarka łowiecka i jak ona jest prowadzona. W zajęciach  podzielonych na 4 bloki tematyczne wzięły udział wszystkie grupy przedszkolaków wraz z nauczycielami. Wojtek Nowak zapoznał  dzieciaki z tym, kto to jest myśliwy, co nosi w myśliwskiej torbie, co to jest obwód łowiecki i jakie mamy zwierzęta łowne. Poza tym poruszona była tematyka tradycji i zwyczajów łowieckich
a Kol. Jan Pawlak – Przewodniczący Komisji zauroczył zarówno przedszkolaków, jak i grono pedagogiczne opowieściami łowieckimi.

Nie zabrakło tajników kamuflażu stosowanego zarówno przez myśliwych jak i zwierzęta dziko żyjące – o tym fantastycznie opowiadał Waldek Kawecki.

A o tym co jedzą zwierzęta, dlaczego, czym i gdzie je dokarmiamy oraz do czego służy lizawka? –  opowiadała przedszkolakom Eliza Wygoda.

Dzieci i nauczyciele byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć, a najlepszą nagrodą były uśmiechy i „przytulasy” dzieci oraz głośne „Darz Bór!”

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp