XX zawody w strzelaniach myśliwskich o Puchar Łuczniczki 18.09.2021

XX zawody w strzelaniach myśliwskich o Puchar Łuczniczki 18.09.2021

18 września 2021 r. na strzelnicy w Łącku odbyły się XX zawody w strzelaniach myśliwskich o Puchar Łuczniczki.  W zawodach pod przewodnictwem sędziego głównego Kol. Sylwii Głazowskiej uczestniczyło 69 zawodników, którzy walczyli o puchar przechodni którym jest statuetka bydgoskiej łuczniczki. 

Statuetkę Łuczniczki wręczaną jako puchar  ufundował w 2002 roku Nadwiślański Klub „Safarii”.

Od tego czasu łuczniczka trafiła do:
Montowski Zbyszko2002
Kraiński Piotr2003
Montowski Zbyszko2004
Ropiński Paweł2005
Brózda Łukasz2006
Nowicki Karol2007
Damaz Wiesław2008
Isaryk Sergij2009
Prill Tomasz2010
Isaryk Sergij2011
Czerwień Dariusz2012
Prill Tomasz2013
Surma Tomasz2014
Piotrowski Krzysztof2015
Daukszys Tadeusz2016
Załoga Paweł2017
Surma Tomasz2018
Borowski Robert2019
Goerick Marek2020

 

Jak do tej pory nikt ze zwycięzców nie otrzymał pucharu na własność (puchar przechodzi na własność w przypadku zwycięstwa w trzech kolejnych latach). W trakcie zawodów na zawodników i sędziów czekał ciepły posiłek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łącka.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że już tradycyjnie w bydgoskim okręgu PZŁ w zawodach jako pomocnicy  komisji sędziowskiej uczestniczyli  również kandydaci do PZŁ. 

W wyniku rywalizację zwycięzcą zawodów w klasie otwartej a tym samym zdobywcą pucharu łuczniczki w 2021 roku został Kol. Gałęcki Bogdan z Gorzowa Wielkopolskiego   475 z   /500 pkt

W klasyfikacji powszechnej najlepszy wynik uzyskał: Panasewicz Przemysław z Leszna 439/500 pkt, przed Dudek Michał z Radomia 434/500 pkt i Perzyński Martin z Leszna 428/500 pkt. 

Najlepsze wyniki w klasie mistrzowskiej uzyskali:Gałęcki Bogdan ( 475 pkt), Marcinkowski Bartosz (465 pkt), Isaryk Sergij ( 462 pkt)

Natomiast wśród Dian najlepiej w tym dniu strzelały Koleżanki:Oset Maria (415 pkt), Klejnotowska Alicja (394 pkt), Przeorek Dąbkowska Dominika ( 363 pkt)

Zwycięzcą w klasie seniorów został Kol. Segij Isaryk z 462/500 pkt przed Łąpieś Sławomir 435/500 pkr oraz Woropaj Zbigniew 426/500 pkt

Klasę mistrzowską uzyskał Kol. Panasewicz Przemysław z Leszna (439 pkt), Dudek Michał z Radomia ( 434 pkt), Perzyński Martin z Leszna (428 pkt), Sobolewski Dariusz z Torunia (428 pkt), Pieńkowski Radosław z Olsztyna (427 pkt)

Na zakończenie zawodów wśród zawodników rozlosowano nagrodę specjalną ufundowaną przez Sklep Myśliwski Wojski i Montowski ( broń kulowa ), którą wygrał Kol. Siedlecki Jakub Lech.

Darz Bór! Do zobaczenia za rok!

Wyniki:
  1. Klasa Diany
  2. Klasa Mistrzowska
  3. Klasa Powszechna
  4. Klasa Senior