XX Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w strzelaniach myśliwskich

XX Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w strzelaniach myśliwskich zostały zorganizowane na strzelnicy w Łącku 05.05.2024 r. Dodatkowo w zawodach mogli wziąć udział zawodnicy reprezentujący inne okręgi PZŁ. Do współzawodnictwa stanęły 23 macierzyste koła łowieckie okręgu bydgoskiego. W klasie powszechnej 8 kół wystawiło swoje reprezentacje natomiast w klasie otwartej 15 kół.  Wyniki oraz poziom strzeleckich umiejętności był raczej wysoki. 

Program zawodów obejmował pełny pięciobój myśliwski z myśliwską osią praktyczną, przeprowadzony według prawideł strzelań myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego.

W klasyfikacji indywidualnej w klasie powszechnej pierwsze miejsce zajął kolega Marcin Grzegorzewski z KŁ „Gwardia” Mogilno z wynikiem 448/500 pkt., drugie miejsce kolega Przemysław Maciejewski – 421 pkt., a trzeci był Łukasz Sobczak  – 418 pkt.

W klasyfikacji mistrzowskiej zwyciężył  Krzysztof Karpiński z KŁ im. Dr Jana Oseta”
z Inowrocławia z wynikiem 459/500 pkt., drugi był Jakub Werys – 458 pkt, a trzeci był kolega Patryk Usowski – 447 pkt. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik w konkurencjach kulowych uzyskał kolega  Patryk Usowski – 192/200 pkt., a w konkurencjach śrutowych kol. Jakub Werys z wynikiem 285/300 pkt.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik w kategorii „otwartej” uzyskało Koło Łowieckie ”Brać Strzelecka” w Inowrocławiu z łącznym wynikiem 1334/1500  pkt. II miejsce zajęła drużyna z Wojskowego Koła Łowieckiego „Miś” w Bydgoszczy, uzyskując 1271 pkt., a III miejsce zajęła drużyna z Koła Łowieckiego „Gwardia” Mogilno, uzyskując 1257 pkt.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik w kategorii „powszechnej” uzyskało Koło Łowieckie ”Gwardia” Mogilno z łącznym wynikiem 1243 pkt., II miejsce zajęła drużyna z Racjonalnego Koła Łowieckiego w Miradzu, uzyskując 1171 pkt, III miejsce zajęła drużyna Koła Łowieckiego „Budowlani” z Bydgoszczy, uzyskując 1088 pkt.

W klasie „Senior” zwyciężył kolega Isaryk Sergij z wynikiem 413 pkt., drugi był kolega Zenon Dziuba – 392 pkt., a trzeci kolega Waldemar Wencel – 372pkt.

W klasie „Diany” zwyciężyła koleżanka Maria Oset., druga była koleżanka Sylwia Głazowska a trzecia koleżanka Jolanta Galikowska.

Podczas przerw między konkurencjami można było cieszyć podniebienie smakiem chleba

ze smalcem z ogórkiem małosolnym,  wędlinami oraz kawą i ciastem. Dla wszystkich zawodników i sędziów przygotowany był obiad.

Słowa uznania należą się organizatorom mistrzostw, a także członkom komisji sędziowskiej z sędzią głównym kolegą Andrzejem Karpińskim na czele, którzy dosłownie w pocie czoła, sprawiedliwie czynili swoją sędziowską i myśliwską powinność.

Ogromne słowa podziękowania kierujemy członkom Komisji strzeleckiej przy ZO PZŁ w Bydgoszczy oraz opiekunowi strzelnicy, którzy udzielili wsparcia przy organizacji Mistrzostw, a bez którego trudno byłoby mówić o wysokim poziomie organizacyjnym.

Darz Bór!

ZO PZŁ w Bydgoszczy

WYNIKI PDF

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱