XIV Powiatowe Mistrzostwa w Strzelaniach Myśliwskich „o Puchar Starosty Powiatu Inowrocław”

W upalną sobotę 19 lipca 2014 roku na strzelnicy w Łącku k/Pakości odbyły się XIV Powiatowe Mistrzostwa w Strzelaniach Myśliwskich „o Puchar Starosty Powiatu Inowrocław”. Sędzią głównym zawodów był Kol. Bohdan Esze, który razem z sędziami E.Przybyłowiczem, K.Brodzińską, P.Komorowskim, M.Kościńskim, J.Jabłońskim, W.Oset, T. Głazowskim, K.Woźniak i Bogumiłem Biegałą dokonali oceny strzelań 36 zawodników.

Pierwsze miejsce i Puchar Starosty inowrocławskiego otrzymało Koło Łowieckie Nr 46 Sokół w Inowrocławiu z wynikiem 880/1200 pkt w składzie Marcinek Tomasz, Kokociński Mirosław, Stangenberg Grzegorz, Lauter Jarosław. Drugie miejsce wywalczyło KŁ Nr 150 „Ryś” w Inowrocławiu z wynikiem 870 pkt, miejsce trzecie wywalczyło KŁ Nr 151 „Lis” w Gniewkowie z 775 pkt.Kolejne miejsca zespołowo to. KŁ Nr 49 „Piast” w Kruszwicy 730 pkt, KŁ Nr 52 w Inowrocławiu 725 pkt, KŁ Nr 65 „Nadnoteckie” z Pakości 505 pkt, KŁ Nr 53 „Nadgolpańskie” w Kruszwicy 340 pkt i KŁ Nr 47 „Diana” w Inowrocławiu 335 pkt.
W klasyfikacji indywidualnej w klasie powszechnej zawody wygrał i otrzymał puchar Wójta Gminy Inowrocław Kol. Piotr Karczewski z KŁ Nr 151 „Lis”w Gniewkowie uzyskując 250/300 pkt. W klasyfikacji mitrzowskiej zawody wygrał i otzrymał puchar Burmitrza Gminy Pakość Kol. Mirosław Kokociński z KŁ Nr 46 „Sokół” w Inowrocławiu, wynikiem 280/300 pkt.
W klasyfikacji pań w strzelaniach z łuku pierwsze miejsce zajęła Kol. Janina Janeczek, która otrzymała puchar prezesa KKŁ Nr 52 w Inowrocławiu Kol. Jana Mazura za Karoliną Jabłońską (2 miejsce) i Anetą Harenda. W klasyfikacji dzieci w strzelaniu z procy pierwsze miejsce i puchar łowczego KKŁ Nr 52 w Inowrocławiu Kol. Tomasza Oset otrzymał Adrian Iwaniuk za Izabellą Jabłońską i Michałem Janeczkiem. Całość uświetniała sygnałami myśliwskimi Aleksandra Jabłońska, która zajęła 4 miejsce w strzelaniu z procy.