Wystawa trofeów Łowieckich w Łącku od 14 kwietnia do 5 maja 2024 r.

Już po raz drugi na terenie Ośrodka w Łącku została zaprezentowana wystawa trofeów łowieckich przygotowana przez Komisję Prawidłowości Odstrzału i Wyceny Medalowej Trofeów Łowieckich przy ZO PZŁ w Bydgoszczy. Obecna wystawa prezentuje wieńce jeleni szlachetnych oraz danieli pozyskane w sezonie 2023/2024 na terenie obwodów łowieckich w zasięgu bydgoskiej organizacji łowieckiej.

Wśród 46 wieńców jelenich można znaleźć zarówno medalowe wieńce (21 szt.) jak i myłkusy (25 szt.), które zostały wadliwie wykształcone na skutek różnych chorób lub uszkodzeń oraz 2 łopaty danieli.

Komisja Prawidłowości Odstrzału i Wyceny Medalowej Trofeów przy ZO PZŁ w Bydgoszczy w sezonie 2023/2024 łącznie oceniła 958 odstrzałów jelenia szlachetnego (na 1118 strzelonych byków jelenia ogółem), uznając: jako prawidłowy z zasadami selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych w Polsce 891 szt., jako nieprawidłowy 41 szt. oraz jako naganny 26 szt. Dokonano również pomiarów medalowych 83 wieńców. W wyniku tej wstępnej wyceny 2 wieńce uzyskały powyżej 210 pkt CIC, 16 wieńców uzyskało srebrny medal, 60 wieńców uzyskało brązowy medal, a tylko 5 wieńców pomimo masy poroża powyżej 5,5 kg brutto nie uzyskało medalu.

Wystawa potrwa od 14 kwietnia do 5 maja 2024 r. w Sali wykładowej na terenie strzelnicy w Łącku w godzinach urzędowania strzelnicy.

Darz Bór!
ZO PZŁ w Bydgoszczy wraz z Komisją PO i WMT przy ZO PZŁ w Bydgoszczy

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱