Warsztaty z wabienia zwierzyny Łącko 15.06.2024 r.

15 czerwca, w Łącku na warsztatach w wabieniu zwierzyny, spotkała się grupa entuzjastów tego sposobu polowania.

Gwoździem spotkania, była nauka wabienia jeleni byków, wyśmienicie zaprezentowana przez wielokrotnego mistrza Polski i Europy w wabieniu jeleni – Tomka Malińskiego. Uczestnicy zapoznali się z odzewami byków biorących udział w rykowisku, dowiedzieli się co oznaczają, a także możliwości ich wykorzystania do przywabienia wymarzonego rogala.

Warsztaty nie polegały jedynie na słuchaniu, a również na nauce wydawania konkretnych dźwięków, także każdy z nich zapewne niejednokrotnie zaryczał… Podczas prezentacji i nauki „ryków”, wszyscy dowiedzieli się kiedy i jaki dźwięk warto wydać, by zainteresować zwierzę. Do rykowiska pozostał jeszcze kwartał, więc z pewnością, po utrwaleniu pozyskanych informacji, wszyscy ruszą w knieję.

Poza wabieniem byków, uczestnicy warsztatów poznali tajniki polowania na wab na sarny, dziki, drapieżniki oraz ptactwo, a co cieszy – amatorów tej formy polowania, z roku na rok przybywa!

Darz Bór!
Piotr Watola
Przewodniczący Komisji ds. Zwierzyny Drobnej

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱