W dniu 24 października 2015 r. biegacze z całej Polski przemierzali Bory Tucholskie, na 15-kilometrowej trasie Biegu Św. Huberta, na której po raz trzeci współzawodniczyli myśliwi.W III Mistrzostwach Polski Myśliwych w biegu przełajowym na 15 km, pierwsze miejsce zajął kol. Jarosław Kemuś z RDLP w Toruniu z czasem 00:57:12, drugie kol. Rafał Szwarc z bydgoskiego okręgu łowieckiego z czasem 00:59:47, a trzecie kol. Zbyszek Urbanek z katowickiego okręgu łowieckiego z czasem 01:02:04.W rajdzie Nordic Walking na dystansie 10 km, najlepszym wśród myśliwych był kol. Franciszek Trzciński z Koła Łowieckiego „Hubert” z Chełmna (okręg toruński), drugie miejsce zajął kol. Eugeniusz Trzciński z WKŁ Nr 248 „Sokół” w Bydgoszczy, a trzecie kol. Hubert Trzebiński z WKŁ Nr 290 „Wiarus” w Bydgoszczy.Najlepszą w kategorii Dian okazała się kol. Małgorzata Pazdro ze Świecia, a najstarszym biegającym Nemrodem był kol. Mieczysław Dobrenko (ur. w 1940 r.) ze Sztumu, który ukończył bieg w rewelacyjnym czasie 01:12:05.Zawody urzekły myśliwych wspaniałą organizacją i promocją Polskiego Związku Łowieckiego.Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim myśliwym wspaniałej kondycji.
Zdjęcia: Eugeniusz Trzciński