Sprawozdanie z XVI Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Strzelaniach Myśliwskich

Sprawozdanie z XVI Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Strzelaniach Myśliwskich

Darz Bór!

Ponad 80 myśliwych – w tym 3 panie – wzięło udział w XVI Mistrzostwach Okręgu Bydgoskiego w Strzelaniach Myśliwskich.

Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego w Strzelaniach Myśliwskich są eliminacją do ogólnopolskiego Krajowego Konkursu Kół Łowieckich im. Ignacego Stachowiaka, które odbędą się w Katowicach w dniach 3-4.07.2021.

Na strzelnicy myśliwskiej w Łącku k/Pakości pojawiło się 87 myśliwych reprezentujących 25 kół łowieckich okręgu bydgoskiego PZŁ, przybyli również zaprzyjaźnieni strzelcy z Torunia i Włocławka oraz gotowi do pracy sędziowie i kandydaci na myśliwych odbywających staż w kołach łowieckich okręgu bydgoskiego. Nie zabrakło naszego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Złoty Róg” działającego przy ZO PZŁ w Bydgoszczy, który zajął się oprawą muzyczną zawodów, co dodatkowo podniosło ich prestiż.

Przed rozpoczęciem zawodów wręczono WAWRZYNY STRZELECKIE za 2020 rok, otrzymali je Kol. Zbyszko Montowski – ZŁOTY, Patryk Usowski – SREBRNY. Zgodnie z regulaminem odznaczeń strzeleckich okręgu bydgoskiego uchwalonych na XI Okręgowym Zjeździe Delegatów w dniu 29.06.2019r. wręczono również: SREBRNY Laur Strzelecki Okręgu Bydgoskiego dla Kol. Patryka Usowskiego, oraz Odznakę Strzelecką Łowiectwa Bydgoskiego dla kol.: Oset Maria, Galikowska Jolanta, Głazowska Sylwia, Arendt Anna, Pestka Łukasz, Piątkowski Maciej, Marcinek Sławomir, Galikowski Robert, Montowski Zbyszko, Siedlecki Jakub, Usowski Patryk, Borowicz Paweł, Mateusz Gmitrzak. Odznaczonym dziękujemy za reprezentowanie okręgu bydgoskiego w zawodach strzeleckich latach 2019 i 2020. W tym dniu wręczono również statuetki Lidera ochrony zwierzyny drobnej w okręgu bydgoskim. Laureatami, którzy pozyskali najwięcej drapieżników w przeliczeniu na ha powierzchni obwodu, byli: KŁ nr 117 „Sokół” w Mroczy, KŁ nr 94 „Cis” w Świeciu oraz WKŁ nr 294 „Hubertus” w Bydgoszczy, koła otrzymały bony pieniężna na zakup bażantów z OHZ ZG PZŁ.

Wracając do zawodów…

Sędzią głównym zawodów była Kol. Sylwia Głazowska – przewodnicząca komisji strzeleckiej przy ZO PZŁ w Bydgoszczy.

Pogoda dopisała, sędziowie, sekretariat zawodów oraz stażyści stanęli na wysokości zadania, zawodnicy zdyscyplinowani, można śmiało powiedzieć, że zawody przebiegały w miłej atmosferze, co nie przeszkodziło zawodnikom osiągnąć dobrych wyników.

Dla zwycięzców przygotowano puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, których sponsorami, oprócz ZO PZŁ w Bydgoszczy, byli: Firma rodzinna „KUSTOSZ” w Wojdalu, Firma „QBA” Jakub Pałubicki w Kamieniu Krajeńskim,  OKK OTLEWSKI w Osiu, Transport Ciężarowy Henryk Ehlert w Śliwicach, Sklep WOJSKI i MONTOWSKI Hubert Montowski w Żołędowie, Firma 4-hunting.pl Przemysław Janikowski w Bydgoszczy również Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, choć nie mógł przybyć na zawody, ufundował Puchar dla najlepszego Koła Łowieckiego Okręgu Bydgoskiego, którym w tym roku okazało się KŁ nr 6 „Złoty Róg” w Bydgoszczy.

Wyniki XVI Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego Polskiego Związku Łowieckiego w Strzelaniach Myśliwskich z dnia 27 czerwca 2021r.

Indywidualnie powszechna: 

1.Pinkowski Remigiusz z KŁ Nr 6 “Złoty Róg” w Bydgoszczy 469 pkt

2.Piątkowski Maciej z KŁ 143 “Borus” w Legbądzie 432 pkt

3.Pestka Łukasz z KŁ 143 “Borus” w Legbądzie 431 pkt

4. Rozumczyk Tomasz z WKŁ Nr 295 “Wrzos” w Jeziorkach 428 pkt

5. Suszek Wojciech z KŁ Nr 13 “Słonka” w Bydgoszczy 425 pkt

Indywidualnie mistrzowska:

1.Isaryk Sergij z KŁ Nr 6 “Złoty Róg” w Bydgoszczy 455 pkt

2.Montowski Zbyszko z KŁ Nr 127 “Głusza” w Łąsku Wielkim 453 pkt

3.Modrzejewski Jacek z KŁ Nr 63 “Dzik” w Jeziorach Wielkich 450 pkt

4.Usowski Patryk z KŁ Nr 123 “Rogacz” w Janowcu Wielkopolskim 446 pkt

5.Montowski Hubert z KŁ Nr 127 “Głusza” w Łąsku Wielkim 439 pkt 

Indywidualnie diany:

  1. Oset Maria z KŁ Głuszec” w Załachowie 411 pkt
  2. Arendt Anna z KŁ „Brekinia” w Świekatówku 387 pkt
  3. Galikowska Jolanta z KŁ „Borus” w Legbądzie 337 pkt

Indywidualnie seniorzy:

  1. Isaryk Sergij z KŁ „Złoty Róg” w Bydgoszczy 455 pkt
  2. Kokociński Mirosław z KŁ „Sokół” w Inowrocławiu 430 pkt
  3. Łąpieś Sławomir z KŁ „Złoty Róg” w Bydgoszczy 423 pkt

Drużynowo w klasie otwartej:

  1. KŁ Nr 6 Złoty Róg w Bydgoszczy 1347 pkt
  2. KŁ Nr 127 “Głusza” w Łąsku Wielkim 1331 pkt
  3. WKŁ Nr 294 “Hubertus” w Bydgoszczy 1188 pkt
  4. KŁ Nr 13 “Słonka” w Bydgoszczy 1186 pkt
  5. KŁ Nr 61 “Gwardia” w Mogilnie 1185 pkt

Drużynowo w klasie powszechnej:

  1. KŁ Nr 6 “Złoty Róg” w Bydgoszczy 1233 pkt
  2. KŁ Nr 143 “Borus” w Legbądzie 1200 pkt
  3. KŁ Nr 13 “Słonka” w Bydgoszczy 1186 pkt
  4. KŁ Nr 124 “Racjonalnego Łowiectwa” w Miradzu 1166 pkt
  5. KŁ Nr 61 “Gwardia” w Mogilnie 1151 pkt

Najlepszy wynik w kuli:

  1. Pinkowski Remigiusz z KŁ Nr 6 “Złoty Róg” w Bydgoszczy – 189 pkt

Najlepszy wynik w śrucie:

  1. Smykowski Marcin z KŁ nr 68 Łany Kujawskie – 285 pkt

Zwycięzcom gratulujemy!

Fotorelacja z zawodów:

LINK