Rodzinny piknik myśliwych i rodzin Koła Łowieckiego nr 130 „Bażant” w Chojnicach

Rodzinny piknik myśliwych i rodzin Koła Łowieckiego nr 130 „Bażant” w Chojnicach

Myśliwi Koła Łowieckiego nr 130 „Bażant” w Chojnicach wraz z rodzinami spotkali się w sobotnie, słoneczne popołudnie, 31 lipca 2021 roku w przepięknej przyrodniczo scenerii Puszczy Sławęcińskiej, w dzierżawionym obwodzie, przy swoim, skromnym myśliwskim domku na corocznym integracyjnym pikniku. Spotkali się po to, by w ten sposób uczcić 57 – tą rocznicę powstania Koła, porozmawiać nie tylko o łowiectwie, lecz by integrować swe rodziny i razem cieszyć się przyrodą swoich stron.

Liczny udział myśliwych i wielopokoleniowi członkowie ich rodzin zawsze tworzą wspaniały klimat takich spotkań. Tak też było tym razem. Piękne, letnie słońce było naturalnym uświetnieniem tego spotkania. Organizatorzy przygotowali uczestnikom niezwykle smaczny poczęstunek potraw z rożna, a przez całe popołudnie i wieczór atmosferę uświetniał muzyczno – wokalny zespół Heyzer z Sępólna Krajeńskiego.

W trakcie spotkania było wiele czasu na sympatyczne rozmowy o sytuacji w polskim łowiectwie i o życiu swoich rodzin, o ich radościach, a czasem i o ich smutkach. Były też wspólne tańce i radosne śpiewy.

Atmosfera spotkania była tak wspaniała, że trwała do późnych godzin wieczornych. Wszyscy następnie rozjechali się do swych miejsc stałych zakwaterowań, a uczestnikom pozostały niezwykle miłe chwile wspomnień i prośba o takie następne spotkanie w przyszłym roku.

Kazimierz Pondo
(Prezes Senior)