OKONINY: MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA 5 listopada 2023

W dniu 5 listopada 2023 r. biskup Arkadiusz Okrój przewodniczył Mszy św. odpustowej w sanktuarium św. Huberta w Okoninach, w parafii Śliwice (Bory Tucholskie).

Msza św., jak co roku, zgromadziła przedstawicieli myśliwych, leśników oraz innych grup społecznych, którym patronuje św. Hubert. Łowiectwo bydgoskie reprezentował członek Naczelnej Rady Łowieckiej Rafał Sulkowski.

W uroczystości odpustowej ku czci Świętego Huberta uczestniczyły: władze samorządowe, przedstawiciele Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy i Gdańsku, myśliwi i leśnicy, a także mieszkańcy parafii. W celebrze wzięły udział poczty sztandarowe miejscowych kół łowieckich.

Uczestników Mszy świętej powitał mistrz Bractwa Św. Huberta Zenon Dejnowski. Podkreślił, że poszerza się tam grono czcicieli św. Huberta i to miejsce staje się swoistym centrum kultu, dokąd zmierzają pielgrzymki i skąd ten kult promieniuje na okolicę, szczególnie na Bory Tucholskie… Czujemy już przez obecność relikwii, że to miejsce na dobre wpisało się w mapę miejsc kultu św. Huberta – powiedział Zenon Dejnowski kończąc powitanie obecnych.

Ksiądz prałat Andrzej Koss proboszcz parafii, serdecznie podziękował biskupowi za przewodniczenie Mszy świętej, za modlitwę i błogosławieństwo.
Szczególnie uroczystym elementem liturgii było promowanie trzech nowych członków Bractwa św. Huberta (członków PZŁ).

Po uroczystej Mszy świętej – członek Naczelnej Rady Łowieckiej Rafał Sulkowski, reprezentując Zarząd Okręgowy PZŁ w Bydgoszczy, uhonorował biskupa Arkadiusza Okrój okolicznościowym Medalem 100-lecia Łowiectwa Bydgoskiego. Udekorował również Medalami Za Zasługi Dla Łowiectwa – Złotym: Bogdana Klimka, Mariana Szymańskiego i Wojciecha Zomkowskiego, Brązowym: Piotra Bulicz.

Uroczystości zakończone zostały okolicznościowym poczęstunkiem.

Darz Bór!
Eugeniusz Trzciński

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱