Ocena pracy dzikarzy w naturalnych warunkach

W dniach 11-12 listopada 2022 r. na terenie obwodu łowieckiego nr 18 w nadleśnictwie Osie, dzierżawionym przez Koło Łowieckie „Brzeziny” w Warszawie  odbyła się ocena pracy dzikarzy w warunkach naturalnych zorganizowana przez komisję kynologiczną ZO PZŁ Bydgoszcz oraz Koło Łowieckie „Brzeziny”. Do konkursów zostało zgłoszonych 8 psów. Zespół sędziowski w składzie Leszek Siejkowski, Zygmunt Krzemień, Józef Olchowik, Agnieszka Pastucha oraz Krzysztof Patalon już wcześniej zapowiedział, że będzie ściśle przestrzegał regulaminu, że jest to ocena pracy na dzikach i psy które będą głosić inną zwierzynę nie będą oceniane lub będą nawet dyskwalifikowane, co na szczęście nie nastąpiło. Podczas polowania pozyskano 2 łanie jelenia, 6 dzików i 1 lisa. W dniu 11.11.2022 królem polowania został Marcin Gmitrzak, który pozyskał 2 łanie, wicekrólem polowania został łowczy okręgowy Kol. Łukasz Kowal który na jednym stanowisku pozyskał 3 dziki. Po jednym dziku strzelili również Maciej Gmitrzak oraz Zygmunt Pogorzelski. Pechowcem polowania został Kol. Piotr Banach. W tym dniu ocenie podlegały 4 psy pracujące w pędzeniach oraz prace na tropie za postrzelonym dzikiem wykonał Kol. Robert Iwicki, dzik jednak nie został podniesiony (obcierka).

dyplom , przyznano Niemiecki terier myśliwski, ROY Bukowa Ostoja, PKR III-84287

dyplom , przyznano Niemiecki terier myśliwski, GRANDA Bukowa Ostoja, PKR III-88416

dyplom , przyznano Gończy serbski, DONA, PKR VI-26430

Drugiego dnia polowania królem polowania został Kol. Leszek Siejkowski który pozyskał 1 dzika, a strzelenie lisa dało Kol. Zdzisławowi Gajer tytuł wice króla. Pechowcem polowania został Kol. Sławomir Wisłacki. 12 listopada 2022 ocenie podlegały 4 psy pracujące w pędzeniach oraz prace na tropie za postrzeloną łanią jelenia wykonał Kol. Piotr Iwicki, łania nie została podniesiona (pudło)

dyplom , przyznano Gończy serbski, DONA, PKR VI-26430

dyplom , przyznano Gończy serbski, MAN, PKR VI-20628

dyplom , przyznano Gończy serbski, BISA, PKR VI-25937

Duże gratulacje i podziękowania należą się Koledze Pawłowi Konopa, za jego zaangażowanie w organizację oceny oraz za wspaniałe zakwaterowanie uczestników. 

Oficjalne zakończenie nastąpiło w Hotelu Evita Tleń w przepięknej Sali myśliwskiej, gdzie swoje prelekcje na temat kynologii myśliwskiej wygłosili Kol. Leszek Siejkowski, Kol. Robert Iwicki, Kol. Krzysztof Patalon, Kol. Hubert Dębowski oraz Kol. Sławomir Wisławski

Punktem szczególnym było oficjalne przekazanie dla koła psa rasy: niemiecki wyżeł szorstkowłosy „ISTRA Bukowa Ostoja”. Siedmiomiesięczna suczka trafiła w ręce Kol. Pawła Konopy podłowczego koła łowieckie nr 58 „Brzeziny” Warszawie.  

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱