Medal 100-lecia Łowiectwa Bydgoskiego nadany Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach

13 listopada Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach obchodziła 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również myśliwi. Podczas pierwszej części przy pięknie położonym w lesie Pomniku Niepodległości Członek Zarządu Kol. Tomasz Pinkowski podkreślił rolę myśliwych w walce o niepodległość i ich prace na rzecz ochrony ojczystej przyrody. Uświetnił uroczystość sygnałami łowieckimi.

W drugiej części uroczystości podczas akademii przygotowanej przez społeczność szkolną nastąpiło wręczenie Medalu Stulecia Łowiectwa Bydgoskiego ustanowionego w roku 100-lecia zjednoczonego Łowiectwa Polskiego. Medal dla Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach został nadany na wniosek Przewodniczącego Komisji do spraw Współpracy z Młodzieżą Szkolną Kol. Jana Pawlaka. Kolega Jan, wręczając odznaczenie na ręce dyrektora szkoły odczytał podziękowanie za krzewienie wśród dzieci idei ochrony ojczystej przyrody i nauki o roli myśliwych w utrzymaniu bioróżnorodności. Miłym akcentem patriotycznym była deklamacja przez Przewodniczącego Pawlaka wiersza poświęconego Orlętom Lwowskim. Pięknie brzmiał sygnał Łowiectwa Bydgoskiego odegrany przez Kol. Pinkowskiego.

To była bardzo pożyteczna inicjatywa budująca dobry wizerunek bydgoskich myśliwych i przyczyniająca się do wychowania patriotycznego młodzieży szkolnej.

Zygmunt Krzemień

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱