Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Koło Łowieckie Nr 61 „Gwardia” w Mogilnie mistrzem strzeleckim okręgu bydgoskiego PZŁ w roku 2022

Współczesne łowiectwo powinno być w pierwszym rzędzie pojmowane jako ochrona przyrody, a w tym dążenie do zachowania możliwie wszystkich gatunków zwierząt. Działania te mają na celu zapewnić przede wszystkim ochronę i regulację populacji zwierzyny. Selekcja i regulacja stanu ilościowego zwierzyny wykonywana jest najczęściej w postaci polowań. Myśliwi muszą zatem udowodnić, że ich umiejętność niezawodnego trafienia zapewnia etyczny i bezpieczny dla otoczenia sposób jej pozyskiwania. Doskonalenie umiejętności strzeleckich i obycia się z bronią jest celem i obowiązkiem każdego myśliwego i jest jednym z zadań Polskiego Związku Łowieckiego.

Okręgowe zawody w strzelaniach myśliwskich są sprawdzianem wyników szkolenia strzeleckiego w kołach łowieckich oraz ważnym elementem popularyzacji strzelectwa i łowiectwa w okręgu bydgoskim. Koło, które zajęło pierwsze miejsce w klasie powszechnej otrzymuje tytuł mistrza okręgu, a koło które zajęło pierwsze miejsce w klasie otwartej reprezentuje okręg w Krajowym Konkursie Kół Łowieckich.

W tym roku XVIII Mistrzostwa Okręgowe PZŁ w strzelaniach myśliwskich, odbyły się 14.05.2022 na strzelnicy PZŁ w Łącku. W zawodach brało udział 16 drużyn reprezentujących swoje koła łowieckie.

W wyniku sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców zespołowych oraz indywidualnych:

Zespołowo w klasie powszechnej wygrało KŁ Nr 61 „Gwardia” w Mogilnie uzyskując 1198 pkt., drugie miejsce zajęło KŁ Nr 124 „Racjonalnego Łowiectwa” w Miradzu z 1099 pkt, na trzecim miejscu uplasowało się KŁ Nr 62 „Knieja” Mogilno z 1072 pkt. 

W klasie otwartej pierwsze miejsce zajęło KŁ Nr 127 „Głusza” w Łącku Wielkim uzyskując wynik 1264 pkt. Ten sam wynik wystrzelała reprezentacja KŁ Nr 105 „im. dr J. Oseta” w Łącku jednak 5 pkt mniej za konkurencje śrutowe dało jej drugie miejsce. Trzecią lokatę uzyskało Nr 61 „Gwardia” w Mogilnie z wynikiem 1206.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi strzelcami w klasie powszechnej okazali się Kol. Chlebowski Bartłomiej Piotr z wynikiem 415 pkt, Piątkowski Maciej z 407 pkt, oraz Kotas Dawid z wynikiem 404 pkt. W klasie mistrzowskiej najlepszym strzelcami zostali  Kol. Montowski Zbyszko z wynikiem 461 pkt, Usowski Patryk z wynikiem 442 pkt oraz Pestka Łukasz Stanisław z wynikiem 440 pkt. 

Najlepszą „dianą” zawodów zostało Kol. Maria Oset z wynikiem 396 pkt, natomiast Kol. Isaryk Sergij z wynikiem 421 pkt został najlepszym „seniorem”  zawodów.

XVIII Mistrzostwa Okręgowe PZŁ w strzelaniach myśliwskich były również okazją do przedstawienia strzelców okręgu bydgoskiego, którzy za rok 2021 uzyskali „Wawrzyn Strzelecki” tj złoty – Zbyszko Montowski, srebrny – Usowski Patryk, Isaryk Sergij, Maria Oset, brązowy – Jacek Modrzejewski. „Wawrzyn Strzelecki” jest najwyższym wyróżnieniem zawodnika posiadającego, klasę mistrzowską, biorącego udział w cyklu zawodów strzeleckich, rozgrywanych corocznie w pięcioboju lub sześcioboju według „Prawideł strzelań myśliwskich w PZŁ”  Wawrzyny strzeleckie brązowy, srebrny oraz dyplomy wręczane są zawodnikom na uroczystościach otwarcia zawodów okręgowych PZŁ, w roku następnym po zdobyciu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
Wyniki szczegółowe do pobrania:
  1. Mistrzowska
  2. Powszechna
  3. Zespołowo
  4. Diany, Senior

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp