Kobiece mistrzostwa Polski

Kobiece mistrzostwa Polski

Takiego oblężenia Dian z całej Polski, strzelnica myśliwska im. Jana Wendy nie przeżywała od dawna.

02 sierpnia 2020 do Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu k/Tucholi zjechało ponad 50 zawodniczek z całego kraju, aby wziąć udział w siódmych Mistrzostwach Dian PZŁ w Strzelaniach Myśliwskich.

Organizatorzy oraz liczni sponsorzy ( ZO PZŁ w Bydgoszczy, ZG PZŁ w Warszawie, Klub Dian, Regionalna Dyrekcja LP w Toruniu, 4hunting.pl, Pinewood Polska, INCORSA Broń Amunicja Akcesoria, Delta Optical Hunting and Shooting, Karpo Meble Produkcja Mebli Krzysztof Karpiński , BERETTA, Mercedes-Benz Auto Frelik, Nasta Poland, DIANA – Pracownia Biżuterii Artystycznej Galanterii Łowieckiej
Magdalena Dobrowolska oraz wielu innych sponsorów, których trudno zliczyć ) zadbali o wspaniałą atmosferę i rewelacyjne nagrody. Nagrodą specjalną do wylosowania wśród zawodniczek (od Klubu Dian  i Firmy Szóstak – Tomasz Pilarz) była broń śrutowa BOCK ANTONIO ZOLI gc expert

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Łowczy Krajowy Kol. Paweł Lisiak. Listy gratulacyjne z życzeniami samych sukcesów w strzelaniach Pań przesłali:

Minister Środowiska Michał Woś:

Szanowny Panie Łowczy Krajowy,
chciałbym serdecznie pogratulować organizacji VII Mistrzostw Polski Dian w Strzelaniach Myśliwskich, które odbywają się dzisiaj w Centrum Szkolenia Strzeleckiego LP im. Jana Wendy w Plaskoszu. Niestety ze względu na obowiązki zawodowe nie mogę osobiście uczestniczyć w wydarzeniu.
Jestem dumny, że kobiety coraz śmielej wkraczają w świat łowiectwa, wnosząc w jego tradycję i etykę swój subtelny, ale nadzwyczaj istotny wkład. Diany propagują kulturę myśliwską oraz upowszechniają wiedzę o ochronie środowiska. Nie odbiegając od mężczyzn talentem i umiejętnościami strzeleckimi, utożsamiane są w kołach łowieckich z rozwagą, profesjonalizmem oraz niezwykłym duchem współpracy.
Łowiectwo to piękna pasja, z którą wiąże się zarówno przyjemność obcowania z naturą, jak i konieczność dbania o sprawność fizyczną oraz stałe doskonalenie umiejętności strzeleckich. Mistrzostwa Polski Dian w Strzelaniach Myśliwskich traktuję jako wyraz umiłowania przyrody, jak i przykład szerzenia idei zdrowej rywalizacji sportowej. Wszystkim uczestniczkom życzę jak najlepszych wyników, a organizatorom oraz kibicom, wspaniałych emocji podczas Mistrzostw.

Z pozdrowieniem „Darz Bór”,

Michał Woś

Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotr Całbecki,

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy

Szanowni Państwo,

dziękuję za zaproszenie na VII Mistrzostwa PZŁ DIAN w Strzelaniach Myśliwskich. Niestety wcześniej zaplanowane zobowiązania służbowe nie pozwalają mi być z Państwem w tym dniu.

Cieszy mnie, że kolejny raz region kujawsko-pomorski stanie się miejscem sportowych zmagań. Tego typu wydarzenia przyciągają pasjonatów, którzy mają niepowtarzalną okazję współzawodniczyć między sobą poczuć smak zdrowej rywalizacji rozgrywanej w duchu fair play.

Pozdrawiam organizatorów zawodów, życząc udanego przedsięwzięcia. Uczestnikom zaś życzę wytrwałości i powodzenia w walce o najwyższe podium.

Pozostaję z myśliwskim pozdrowieniem – Darz Bór

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor RDLP w Toruniu Bartosz Bazela. Całość imprezy swoją grą na rogach myśliwskich miał zaszczyt uświetnić  Zespół sygnalistów  myśliwskich Złoty Róg przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Bydgoszczy w składzie Pinkowski Tonasz (członek ZO PZŁ w Bydgoszczy), Pinkowski Michał, Emilia Marciniak, Łukasz Hein, Wiktor Jaroszewski, Jakub Antczak , oraz gościnnie Kol. Michał Wojtyła  z Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Hubertus” w Kwidzyna.

Najlepszą strzelająca drużyną została już tradycyjnie trójka z Katowic (Ewa Kraska, Dzięcioł-Gęsiarz Aleksandra, i Alina Zakręta) – panie wystrzelały 1181/1500 pkt. Drugie miejsce na podium z wynikiem 1088 /1500 pkt wywalczyła ekipa z Bydgoszczy w składzie: Arendt Anna, Oset Maria i Galikowska Jolanta. Brązowy medal mistrzostw przypadł drużynie z Gdańska (Klejnotowska Alicja, Stefańska Katarzyna i Freske-Pszczółkowska Magdalena), która zdobyła 1038/1500 pkt.

Najlepszą „kulą” wykazała się drużyna z Bydgoszczy uzyskując wynik 513/600 pkt, natomiast najlepszym „śrutem” drużyna z Katowic z wynikiem 710/900 pkt

W rywalizacji indywidualnej o tytuł mistrzyni PZŁ w klasie powszechnej pierwsze miejsce zdobyła, uzyskując 411/500 pkt, Klejnotowska Alicja z Gdańska, która uzyskała jednocześnie  klasę mistrzowską. Drugą lokatę z wynikiem o piętnaście punktów gorszym wywalczyła Nasza Koleżanka Arendt Anna z Bydgoszczy . Najniższe miejsce na podium przypadło Jańczak Annie z Chełma, która wystrzelała 369/500 pkt.

W klasie mistrzowskiej najlepiej strzelającą dianą okazała się Agata Łabenda ze Słupska , która zdobyła 439/500 punktów. Drugie miejsce – wystrzeli­wując 417/500 pkt – przypadło Ewie Piątkowskiej-Klimaszewskiej z Suwałk . Brą­zowy medal wywalczyła, uzyskując 411/500 pkt, Dominika Socha z Konina .

W pozostałych klasyfikacjach uzyskano następujące wyniki:

– najlepszy zawodnik Lasów Państwowych –  Maria Oset z Bydgoszczy z wynikiem 389/500 pkt

– najlepszy zawodnik wśród rolników – Hein Beata z Piły z wynikiem 361/500 pkt

– najlepszy zawodnik z województwa Kujawsko-Pomorskiego – Arendt Anna z Bydgoszczy z wynikiem 396/500 pkt

Najlepszą „kulą” indywidualnie wykazała się Kol. Piątkowska Klimaszewska Ewa uzyskując wynik 187/200 pkt, natomiast najlepszym „śrutem” indywidualnie Kol. Łabenda Agata z wynikiem 275/300 pkt

Zmagania przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze, pogoda dopisała przez cały dzień, a strzelnica i sędziowie dali radę sprawnie przeprowadzić zawody . Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi przygotował w przeddzień zawodów luźną imprezę integracyjną dla zawodniczek i zaproszonych gości a w dzień zawodów dbał o  kompleksową ofertę gastronomiczną. Oczywiście nie zabrakło pieczonego dzika, wędlin z dziczyzny oraz pysznej zupy gulaszowej.

Organizator zapewnił również wiele dodatkowych atrakcji jak np. możliwość porady u psychologa sportowego, czy zajęcia z Ppłk Krzysztofem Przepiórką – współtwórcą GROM-u. Cudowna atmosfera, wspaniała organizacja, poczucie, że jest się wyróżnionym już z tego tylko powodu, że się znalazło w takim gronie – to zostanie w pamìęci na długo. Kto, by mógł wpaść na pomysł, aby uhonorować wszystkie Diany jeszcze przed rozpoczęciem strzelania upominkami i kwiatami, które wręczał wszystkim zawodniczkom sam Łowczy Krajowy Paweł Lisiak.

Za wspaniałe przygotowanie do zawodów „Polskie Diany” składają  serdecznie podziękowania na ręce Koll. Marka Grugel, Aleksandry i Jagody Szulc, Rafała Sulkowskiego, Mariusza Woźniaka, całej komisji sędziowskiej w składzie: sędzia główny Mariusz Maciejewski, sędziowie na poszczególnych osiach Borkowski Jacek, Gilka Martin, Sarzyński Grzegorz, Głazowska Sylwia, Komorowski Przemysław, Pakuza Andrzej, Adamczyk Bartosz, Oset Wioletta, Meler Jakub, Kraiński Wojciech, Marcinek Marian, Wiczewski Maciej, Świerczek Marek, Badziński Ryszard, Kawecki Witold, Karpiński Piotr, Adamczyk Marzanna, Nowicki Andrzej, Jabłoński Andrzej, sekretariat: Oset Tomasz, Wygoda Eliza,  oraz wielu innym osobom pracującym w trakcie organizacji tej przepięknej imprezy.

M.M.O.