Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę

Historia pielgrzymowania na Jasną Górę sięga początków istnienia klasztoru. Duże zorganizowane grupy przybywają tu od XV wieku.  Na pielgrzymkę udajemy się najczęściej w momencie, kiedy mamy poważną intencję i chcemy się w tej sprawie pomodlić. Czasami też decydujemy się na ten krok, jeśli chcemy zadośćuczynić za popełnione przez nas grzechy. Niektórzy z nas udają się na pielgrzymkę w ramach podziękowania Bogu za pomyślność, która miała miejsce w naszym życiu. 

24 października 2021 miała miejsce I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę a jej głównym punktem była Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej. Eucharystia była poprzedzona przemarszem pocztów sztandarowych wszystkich Zarządów Okręgowych oraz kół łowieckich w asyście orkiestry myśliwskiej. Myśliwi odsłonili też na Jasnej Górze pamiątkową tablicę. 

Spotkanie myśliwych w Częstochowie było okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, ale również do omówienia zagadnień z zakresu przyszłości Polskiego Związku Łowieckiego. Zarząd Okręgowy PZŁ w Bydgoszczy dziękuje serdecznie wszystkim uczestniczącym w niej  myśliwym, rodzinom i sympatykom łowiectwa bydgoskiego za liczne uczestnictwo i reprezentację naszego Okręgu w tak ważnym dla Polskiego łowiectwa wydarzeniu. 

Nasz Poczet sztandarowy w składzie: Andrzej Skrzydlewski, Stanisław Nawrocki i Andrzej Nowicki przemaszerował na samym czele wraz z pocztem sztandarowym Zarządu Głównego PZŁ i ZO PZŁ w Częstochowie. Kolega Tomasz Pinkowski kierował całą oprawą muzyczną Mszy święte w Bazylice Jasnogórskiej w której udział brały: Myśliwska Orkiestra Dęta Gminy Komprachcice, Chór Męski Knieja przy ZO PZŁ w Zamościu, oraz nasz Zespół Sygnalistów Złoty Róg przy ZO PZŁ w Bydgoszczy w składzie: Wiktor Jaroszewski, Emilia Marciniak, Łukasz Hein i Tomasz Pinkowski

To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy uczestniczyć w tej historycznej chwili.

Na Cześć Św. Huberta Darz Bór 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp