Słońce, upał i słaby wiatr to aura, która towarzyszyła nam w miniony weekend podczas centralnych zawodów strzeleckich w Łącku „V Kujawsko Pomorskiego Pucharu Lata 2024” nad którym honorowy patronat objął Wojewoda Kujawsko Pomorski Michał Sztybla.

Na starcie stanęło 100 zawodników reprezentujących 25 okręgów PZŁ. W zmaganiach rozegrano 5 konkurencji strzeleckich (krąg, oś, mop, rogacz/lis, dzik), rywalizując w 5 odrębnych klasach tj. mistrzowskiej, powszechnej, senior, diana, praconik ALP.

Mimo niesprzyjających warunków strzelcy radzili sobie świetnie i pokazali swoje umiejętności, a dzięki ich zaangażowaniu panowała doskonała atmosfera.
Zwycięzcami Pucharu Wojewody Kujawsko Pomorskiego została drużyna z Bydgoszczy w składzie Usowski Patryk, Anderson Krzysztof i Czerwień Marek uzyskując 1393 pkt/1500 możliwych.
Zwyciężcą Pucharu Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu został Kol. Tomasz Furmańczak z ZO PZŁ Leszno uzyskując 462 pkt/500.